Aktivity v materskej škole

Materská škola 

Fotografie

Sadenie v materskej škole

S príchodom apríla sa prebúdza naša príroda. Aj v našej materskej škole sme sa postarali o to, aby sme prírodu obohatili o nové rastlinky. Deti si zasadili fazuľu, hrach aj papriku. Sadili sme do sklenených priesvitných sklíčok, aby sme naše rastlinky mohli pozorovať pri ich klíčení a raste. Deti sa veľmi tešili každej zmene, ktorú na svojej rastlinke spozorovali pri dennej kontrole a polievaní. Po dvoch týždňoch si každé dieťa svoje rastlinky odnieslo domov, kde ich spolu s rodičmi presadili do väčších kvetináčov. Deti sa aj naďalej chvália spolužiakom, ako ich rastlinka už krásne vyrástla.

Pridané: 27.4.2021

Klaudia Tartaľová

Sadenie v materskej škole

1 | 2 >>

Tvorenie z prírodnín

Pri tvorení radi využívame dary prírody. S deťmi sme sa naučili fantazírovať o tom, aký by sme vedeli vytvoriť obrázok z lístia alebo šišiek, len tak na chodníku pre radosť. Z nazberaných gaštanov sme si urobili matematickú hru. Z plodov stromov sme nechali obrázky pre radosť starším deťom do základnej školy. A nesmel chýbať ani ježko z lístia, kde si deti lepili lístie namiesto pichliačov. 

Pridané: 29.4.2021

Klaudia Tartaľová

 

Tvorenie z prírodnín

1 | 2 >>

Bacily

Téma choroby určite nepatrí medzi zábavné témy. Teda pokiaľ nenavštevujete materskú školu. Deti sa naučili veľa o tom, ako vyzerajú bacily a čo dokážu urobiť s naším telom. Predovšetkým sme sa venovali tomu, ako sa pred nimi chrániť. Učili sme sa, ako si správne odkašľať do lakťovej jamky, ako si poriadne umývať ruky, ako si dôkladne vyčistiť zuby a ako brať na seba navzájom ohľad. Tieto poznatky sú veľmi dôležité, a to nielen počas pandémie, ktorá momentálne trápi náš svet.

Pridané: 29.4.2021

Klaudia Tartaľová

Bacily

Učíme sa čísla

Naši predškoláci sa pomaličky chystajú do školy. Matematické predstavy patria určite k oblastiam, ktorým sa dôsledne venujeme, aby mali deti ľahký začiatok v základnej škole. Čísla si deti precvičujú rôznymi kreatívnymi spôsobmi, pokiaľ si ich úplne neosvoja. Samozrejme nezabúdame ani na geometriu a logické myslenie. Deti na tieto aktivity veľmi radi používajú pieskové čísla, na ktorých si prstami môžu precvičiť ich tvar. Precvičujú si pomocou nich aj ich správne písanie.

Pridané: 29.4.2021

Klaudia Tartaľová

Učíme sa čísla

1 | 2 | 3 >>

Deň Zeme

Aj naša Zem má svoj deň - Deň Zeme. V tento deň sme v materskej škole tvorili našu Zem pomocou roztrhaných papierov, separovali sme predmety v triede na papierový, plastový a sklenený tanier a nakoniec sme sa počas vychádzky vydali obdivovať sakury neďaleko materskej školy. To sme ešte netušili, aké krásne divadlo nás tam bude čakať. Desiatky a desiatky včiel pilne pracovalo a zberalo peľ z týchto krásnych stromov. Detičky obdivovali bzukot, ktorý sa pod stromami rozliehal a potichy pozorovali včely pri práci. Samozrejme sa to nesmelo obísť bez fotografie.

Pridané: 29.4.2021

Klaudia Tartaľová

Deň Zeme

1 | 2 >>

Kontakt

Základná škola Matice slovenskej 13
080 01 Prešov
Kancelária školy: +421 905 846 748, 051 7713331

Školská jedáleň: 051 7713332
zs.matica@gmail.com